Pojištění zvířat
Své mazlíčky máme všichni jistě rádi a všichni pro ně chceme jen to nejlepší. Většina lidí se k nim také chová jak k sobě rovným, kupuje jim oblečky, jí s nimi u jednoho stolu, tak proč jim nesjednat pojištění? Určitě se teď ptáte, jestli vůbec nějaké pojištění zvířat existuje a za jakých podmínek se dá sjednat. Já se pokusím vám na vaše otázky v několika následujících řádcích odpovědět.
První otázkou a většinou i tou nejdůležitější je, na co se vlastně pojištění zvířat vztahuje. Odpověď můžeme rozdělit do čtyř bodů:
-veterinární ošetření, ambulantní ošetření
-hospitalizace, anestezie
-chirurgický zákrok
-náhradní ubytování zvířete v hotelu pro zvířata nebo náhradní chovatelská péče během hospitalizace majitele
K těmto základním druhům pojištění zvířat si lze přidat i různá připojištění, díky kterým se vám péče o vašeho mazlíčka ještě zpříjemní. Jsou to:
-připojištění zvířete pro případ úhynu
-připojištění za škody způsobené vaším mazlíčkem
Možná se budete divit, ale pro zvířata existuje také cestovní pojištění. Hodně lidí se bojí vzít si na cesty svého mazlíčka a proto ho nechávají raději doma, aby se mu něco nestalo. Teď už se ale s cestovním pojištěním zvířat obávat nemusejí. Cestovní pojištění zvířat se vztahuje na cestování do zahraničí a to jak na krátké tak na dlouhé pobyty. Má to samozřejmě ale pár podmínek stanovených pojišťovnou. Jednou z těchto podmínek je zajištění cestovního pasu zvířete. Na tuto podmínku je kladen obzvlášť velký důraz. Stejně jako na očkování zvířete. Od očkování se odvíjí cestovní pas, protože veterinář může pro zvíře vydat cestovní pas pouze, je-li zvíře zdravé. Veterinář musí zvíře prohlédnout nejméně 3 dny před odjezdem.
Jak je ale jistě všem známé, v každé zemi jsou jiné zákony a jiná vymezení pro ošetření zvířat. Je proto dobré, než se do nějaké země vydáte, zjistit si podrobnosti o zdravotním ošetření zvířat. Informace naleznete na internetových stránkách Státní veterinární správy.
Tags: cestovní pojištění zvířat, pojištění domácích miláčků, pojištění zvířat